Haberler

Mutfak Tezgahı Seçimi.

Mutfak Tezgahı Seçimi.

Mutfak Tezgahı alırken nelere dikkat edilmeli……

Nasıl bir mutfak tezgahına ihtiyacınız var ilk önce bu soruya cevap vermelisiniz.,bu cevabınızı vermenize yardımcı olmak için aşağıdaki maddeleri incelemeniz faydalı olacaktır.
1. Granit tezgahlar: Mutfak tezgahınızı yenilerken düşündüğünüz estetik ve kullanım açısından kolaylıksa  graniti tercih edebilirsiniz. Mutfağa şık bir hava veren bu malzeme en mütevazı mutfakları bile güzel bir görünüme kavuşturur.
Avantaj: Isıyı izole eder, hoş renk seçenekleri bulunur,su geçirmez,çizilmez,uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
2. Mermer tezgahlar: Lüks bir görünüm istiyorsanız bu malzemeyi Amerikan mutfağı tezgahlarda ya da pişirme bölgesi çevresinde kullanabilirsiniz. Düzenli bakım isteyen bu malzeme kolayca lekelenebilir. Ancak yeni geliştirilen cilalama yöntemleri kullanılarak lekelenme geciktirilebilir.
Avantaj: Su ve ısı geçirmez, hoş görünür.

3. İşlenmiş taş tezgahları: İşlenmiş taş malzeme, kuvars parçacıklarının bir araya gelmesiyle oluşturulur. Granitten daha geniş renk seçenekleri bulunan bu malzeme sızdırmaz yüzeye ve çizilmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Doğal taş ile yapılan yıllık cila işleminin dışında bakımı oldukça kolaydır.
Avantaj: Leke ve aside karşı dayanıklıdır. Bakımı kolaydır.